• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
DR. ONUR FISTIKOĞLU

 KAN , İDRAR VE DİĞER TAHLİLLERİN ANLAMLARINI VE NE  İÇİN İSTENEBİLECEĞİNİ , SÜREKLİ GÜNCEL  TUTULAN TAHLİL ANALİZİ BÖLÜMÜNDEN OKUYABİLİRSİNİZ.

Üyelik Girişi
Hava Durumu
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.385227.4949
Euro28.907829.0236

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIKTA UYULMASI GEREKEN KURALLAR VE YAPILACAKLAR NELERDİR ?


AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIKTA UYULMASI GEREKEN KURALLAR VE YAPILACAKLAR NELERDİR ?Ameliyatınızın anestezi şekli ne olursa olsun (lokal anestezi ya da genel anestezi) ameliyat öncesi güvenliğiniz için ALTI saatlik kesin açlık süresi gerekmektedir. Bu durum, ameliyat esnasında mide içeriğinin soluk borusuna kaçmaması için hayati önem tasır.


Bu altı saat içinde su dahi içmemeniz önemlidir. Eğer ameliyatınız sabah planlanmışsa gece 24.00'ten sonra, öğleden sonra planlanmışsa sabah 06.00'dan sonra herhangi bir şey yiyip içmeyiniz.


Aspirinin etken maddesini (salisalik asit) barındıran ilaçlar , kan sulandırıcılar ve E vitamini içeren ilaçlar kanama riskinizi arttırabileceği için ameliyatınızdan 10 gün önce bu tür ilaçları kullanmayı kesmelisiniz.

Eğer kullanım söz konusuysa mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz.


Sigara içmek kandaki oksijen düzeyini azalttığı için yara iyileşmesini geciktirmektedir.

Eğer sigara kullanıyorsanız ameliyattan iki hafta önce sigara kullanımı bırakmanız iyileşme süreciniz açısından çok önlemli bir faktördür.


Ameliyattan bir hafta öncesine kadar alkol kullanmamaya özen gösteriniz.Ameliyatınız öncesinde herhangi bir zamanda geçirdiğiniz önemli bir hastalık, alerji ya da kronik rahatsızlıklarınızı (hipertansiyon, şeker hastalığı, geçirilmiş ameliyat vb.) ve sürekli kullandığınız ilaçları (antidepresan, hormon ilaçları, doğum kontrol ilaçları, gingobloba, ginseng vb.) mutlaka doktorunuza bildiriniz. Gerekirse bunlara yönelik olarak ek tahliller istenebilir.


Bayan hastalarımız için operasyonun adet sonrası dönemde gerçekleştirilmesi vücutta oluşabilecek ödemi azaltmak açısından tercih edilir.Ameliyat öncesinde doktorunuzun sizden istemiş olduğu tetkikleri mutlaka yanınızda getirmelisiniz. (Tomografi, ultrason, mamografi vb.)

Ameliyattan bir gece önce banyonuzu yapıp, iyi bir uyku uyumaya dikkat ediniz.Ameliyat sabahı size bildirilen saatte hastanede olmaya özen gösteriniz.


Hastaneye gelirken rahat kıyafetler giyiniz, makyaj yapmayınız, oje ve takı kullanmayınız. Değerli eşyalarınızı evinizde bırakınız.


Solaryum, ağır kar veya güneş yanığı ameliyat öncesi önerilmez.


Ameliyat öncesi soğuk algınlığı-boğaz ağrısı hissederseniz lütfen doktorunuzu bilgilendirin.Ameliyat sabahı hastaneye geldiğinizde, size ayrılan odaya yerleştirildikten sonra, tahliller için gerekli kan alınacak, damar yolu açılacak ve anestezi uzmanı sizi muayene etmeye gelecektir.
 
AKLINIZA TAKILACAK TÜM SORULARINIZI DOKTORUNUZA SORMALISINIZ

Bundan sonra eğer gerekiyorsa fotoğraf çekilip çizim yapılacak ve ameliyatınız için gerekli olan onam formunu imzaladıktan sonra, sakinleştirici bir ilaç yapılıp ameliyathaneye alınacaksınız.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret188583